Jubileusz 30 - lecia powstania Klubu Merkury
Data dodania: 05.01.2015

W pierwszą sobotę stycznia tj. 03.01.2015r w Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku odbył się „Jubileusz 30 – lecia powstania Klubu Merkury”. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00 Mszą Świętą za Stowarzyszenie w Kościele Św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Następnie o godzinie 19.00 prezes Stowarzyszenia Abstynentów Klubu Merkury, pan Włodzimierz Jurowski powitał przybyłych gości, a Burmistrz Miasta i Gminy Łask Pan Gabriel Szkudlarek po krótkiej przemowie dokonał otwarcia jubileuszu. Swoją obecnością zaszczycili nas również Senator RP Pan Andrzej Owczarek z żoną oraz Starosta Powiatu Łaskiego Pan Cezary Gabrijączyk i Wicestarosta Pan Marek Krawczyk. Po części oficjalnej, na której Stowarzyszenie Abstynentów Klubu Merkury zebrało liczne gratulacje i życzenia, rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do godziny 02.30 w nocy.
W uroczystości wzięło udział ok. 700 osób. Stowarzyszenie gościło w tym roku nie tylko licznych przedstawicieli władz miasta, ale również swoją obecnością zaszczycił nas przewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz władze Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Łódzkiego.
Gościliśmy przyjaciół ze stowarzyszeń województwa łódzkiego, ale również z województw z całej Polski min. z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Licznie przybyli również mieszkańcy miasta i gminy łask.
Zarząd chciałby podziękować wszystkim gościom za przybycie. Swoją postawą i świetną zabawą pokazujecie, że można miło i przyjemnie spędzić czas na trzeĽwo. Składamy również serdeczne podziękowania władzom miasta za wsparcie i pomoc w organizacji tegoż przedsięwzięcia. Szczególne uznanie należy się jednak członkom stowarzyszenia za trud, poświęcenie i zaangażowanie. Bez Was przeprowadzenie tej uroczystości nie byłoby możliwe.

 

[wróć do aktualności]